O nás

Jsme milovníci sportu a kol zvláště. V cyklistice se oba pohubujeme už hezkou řádku let, ať už díky závodění nebo vlivem několikaletého provozování vlastního cykloservisu. Načerpané zkušenosti se přímo vybízely k efektivnímu využití. Napadly nás všemožné varianty, které byly více nebo méně realizovatelné, až nás náhoda svedla k panu Michálkovi, známému leteckému modeláři.

Ten se věnuje karbonu několik desítek let. Účastní se domácích a světových soutěží v leteckém modelářství, kde vybojoval mnoho předních umístění a zasloužil se o rozvoj karbonových součástek leteckých modelů a příslušenství. Jeho jméno se zapsalo do paměti řady cyklistů zvláště v Moravskoslezském kraji, kde krom pana Michálka neexistoval žádný odborník, který by se věnoval opravám karbonových cyklodílů. Kvalita a preciznost výsledků jeho práce přilákala nespočet majitelů poškozených karbonových miláčků, jejichž oprava vyšla přece jen podstatně levněji než koupě nového.

Práce s karbonem je ovšem časově velice náročná, proto se pan Michálek od oprav cyklodílů již zcela distancoval a to od chvíle, kdy pro nedostatek času zanedbával svůj celoživotní koníček- modelařinu a vývoj karbonového příslušenství. Prošli jsme školením zcela pod jeho dohledem a jsme mu velmi vděční, že nás zasvětil do „tajů karbonu“.

Musím především upozornit na fakt, že si plně uvědomujeme odpovědnost této práce. Nedodržování striktních pravidel může vést k fatálním důsledkům. I zdánlivě „drobná“ oprava sebou nese více postupů, jejichž výsledek není sice okem viditelný, nicméně je k výsledné bezpečnosti a pevnosti nepostradatelný. Tyto technologické postupy jsou naším výrobním tajemstvím a na našich fotografiích je neuvidíte…

Používáme výhradně tkaniny renomovaných světových výrobců ( Toray, Tenax…) , pryskyřici s atesty pro letecký průmysl.

Pakliže nejste cyklistou a máte problém s určitou karbonovou součástkou, nezoufejte a obraťte se na nás (karbonové kajaky, kompozitové hokejky, lyžařské/běžkařské hůlky, tuningové autodíly a motodoplňky…)